כל מה שצריך לדעת על האלמנה השחורה
בחודש מאי היה אמור לצאת לבתי הקולנוע ברחבי העולם סרט הסולו הראשון של האלמנה השחורה לאחר שנים שבהם המעריצים התחננו לאולפני מארוול שיוציאו סרט כזה.
הסרט הזה גם היה אמור להיות יריית הפתיחה לשלב הרביעי ביקום הקולנועי של מארוול, דבר שרק העלה את הציפיות מהסרט הזה. אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד.
המגפה שהכתה בעולם גרמה למארוול ולהוליווד לשנות את התוכניות ולדחות את הכל. בעקבות כך מארוול דחו לא רק את יציאת האלמנה השחורה אלא גם את סדרת הטלוויזיה של פאלקון וחייל החורף שהייתה אמורה לעלות לשירות הסטרימינג דיסני פלוס בחודש אוגוסט בתור הפרויקט השני של שלב 4 ביקום הקולנועי של מארוול.
נכון לכתיבת שורות אלה עדיין לא קיבלנו תאריך יציאה חדשה לסדרה הזאת שחזרה לצילומים אחרונים רק לפני כמה ימים. הסרט של האלמנה השחורה לעומת זאת, אמור לצאת לאקרנים (אלה שעוד פתוחים) בתחילת חודש נובמבר. אבל גם התאריך הזה כנראה עדיין לא סופי.
היציאה של הסרט מולאן בשירות הדיסני פלוס הראה לדיסני שהם יכולים לשחרר סרטים במקביל לקולנוע גם בסטרימינג, לבקש עליהם מחיר מלא בנוסף לתשלום החודשי ועדיין להרוויח יפה מאוד ולהפוך את המהלך למשתלם.
וגם לפני כמה ימים דווח שתאריך היציאה של וונדר וומן 1984 נדחה שוב והפעם לחג המולד בסוף דצמבר. מהלך שככל הנראה ישפיע בצורה כזאת או אחרת גם על האלמנה השחורה.
אז האם האלמנה השחורה תצא בתאריך הנוכחי שלה ובבלעדיות לקולנוע? או שאולי תשוחרר גם בשירות הסטרימינג דיסני פלוס? כרגע לצערי אין לי תשובה חד משמעית בשבילכם. אבל מה שבטוח הוא שיש לנו קצת זמן עד שהסרט יצא סוף סוף, אז למה לא להכיר קצת יותר טוב את הגיבורה שלנו האלמנה השחורה?

פוסטר הסרט האלמנה השחורה

ההופעה הראשונה של האלמנה השחורה
האלמנה השחורה הופיעה לראשונה בשנת 1964 בחוברת Tales of Suspense #52  ונוצרה על ידי סטן לי, דון ריקו ודון הק. בהתחלה היא בכלל הייתה בתפקיד הרעה בסיפור נגד איירון מן.
היא היית מרגלת רוסיה רגילה בלי תחפושת מיוחדת או כוחות מיוחדים.
5 גליונות מאוחר יותר היא גייסה לשורותיה קשת מחונן בשם הוקאיי. עם הזמן היא קיבלה גם תחפושת חדשה מהבוסים שלה ברוסיה אבל עדיין הייתה הרעה בסיפורים. רק בשנת 1966, שנתיים לאחר הופעה הראשונה, היא ערקה לצד של הטובים בחוברת Avengers #29. מאז היא הייתה מופיעה פה ושם בכל מיני סדרות לצד כל מיני גיבורים, בעיקר לצד ספיידרמן ודרדוויל. בשנת 1973 היא הצטרפה לנוקמים בחוברת The Avengers #111.

עטיפה החוברת של ההופעה הראשונה של האלמנה השחורה

האלמנה השחורה בחליפה הראשונה שלה

הסרט שלא היה
בתחילת שנות האלפיים מארוול מכרו את הזכויות הקולנועיות של האלמנה השחורה לחברת ליונסגייט. בשנת 2004 ליונסגייט הכריזו על סרט סולו בכיכובה של האלמנה השחורה והחלו בכתיבת התסריט.
בסוף ליונסגייט לא הפיקו את הסרט והזכויות חזרו למארוול ובשנת 2010 האלמנה השחורה הופיעה לראשונה על המסך הגדול בסרט איירון מן 2.
אבל גם ההופעה הזאת לא עברה חלק. מי שנבחרה ראשונה לגלם את התפקיד הייתה השחקנית אמילי בלאנט שנאלצה לבסוף לסרב עקב בעיות בלוחות הזמנים.
כשהיא ויתרה על התפקיד, אולפני מארוול פנו לכמה שחקניות אחרות ביניהן נטלי פורטמן (שבסוף נבחרה לגלם את ג'יין פוסטר בסרטי ת'ור), ורק בסוף הם בחרו בסקרלט ג'והנסון לתפקיד.

סקרלט ג'והנסון בהופעתה הראשונה בתור האלמנה השחורה בסרט איירון מן 2

המלצות קריאה לקראת הסרט
אם אתם רוצים ממש להתעמק בדמות ולהכיר אותה טוב לקראת הסרט, הכנתי עבורכם רשימה של כמה סיפורים מומלצים. את חלקם קראתי ואת חלקם עדיין לא הספקתי לקרוא אבל קיבלתי עליהם המלצות ממקורות שאני סומך עליהם.
Black Widow: The Finely Woven Thread
בסיפור הזה האלמנה השחורה יוצאת למשימה אישית וחשאית ברוסיה.
במשימה הזאת נטשה נאלצת להתמודד גם עם העבר שלה  וגם עם אויב חדש ומסוכן. האומנות המדהימה של פיל נוטו והכתיבה המדויקת של ניית'ן אדמונסון הפכו את הסיפור הזה לאחד הסיפורים המוצלחים של השנים האחרונות.
מומלץ להמשיך גם לשני הספרים שבאים אחריו ולצערי מסיימים את הסדרה הקצרה אבל האיכותית הזאת.
Black Widow: S.H.I.E.L.D.'S Most Wanted
אחרי שהריצה של נוטו ואדמונסון נגמרה, הם העבירו את המושכות למארק וויד וכריס סמני.
צוות שכבר הוכיח את עצמו עם העבודה שלהם על דרדוויל שהייתה מצוינת. אמנם נוטו ואדמונסון הציבו רף גבוה, אבל תסמכו על וויד וסמני שישמרו עליו.
העבר של האלמנה השחורה ממשיך לרדוף אותה, ובעקבות כך היא הופכת למבוקשת וגם ש.י.ל.ד וגם איירון מן רודפים אחריה ומנסים למצוא אותה.
הסדרה הקצרה הזאת עמוסה באקשן מצוין והאומנות של סמני אף פעם לא מאכזבת. גם מארק וויד, שכבר הוכיח את עצמו עם סיפורים בסגנון הזה עושה פה עבודה מצוינת מבחינת הכתיבה ונותן לנו סיפור מרתק ומותח שקשה להפסיק לקרוא.
Black Widow: The Name Of The Rose
במיני סדרה הזאת שנכתבה על ידי מרג'ורי לו ואוירה על ידי דניאל אקונה, נטשה מוצאת את עצמה פצועה ובודדה בזמן שהיא נרדפת על ידי רוצח שכיר מסתורי.
כדי למצוא את אותו רוצח מסתורי האלמנה השחורה נעזרת בכמה חברים מפתיעים שיעזרו לה לפתור את התעלומה.
חוץ מאקשן כיפי, הסיפור הזה מראה לנו גם כמה האלמנה השחורה טובה בתור מרגלת, צד שתמיד כיף לראות.
Black Widow: Homecoming
בסיפור הזה, שיצא ב-2004 ונכתב על ידי ריצ'ארד קיי מורגן, האלמנה השחורה פורשת מכל משחקי הריגול ורוצה לחיות חיים שקטים. אבל כמובן שתוכניות לחוד ומציאות לחוד, ונסיון התנקשות מחזיר אותה מהר מאוד לחיים מלאים באקשן.
בסיפור פילם נואר בלשי, כל הראיות מובילות אותה בחזרה לרוסיה מולדתה שם היא תנסה לשים סוף לתעלומה. האומנות של ביל סינקביץ' היא טעם נרכש ולא בטוח שכולם יתחברו אליה, אבל היא משרתת את הסיפור בצורה מצוינת עם הרבה הצללות.
וגם הכתיבה והסיפור עצמו מספיק מותחים כדי לחפות על האומנות במידה ולא אהבתם אותה.

Black Widow: Deadly Origin
ללא ספק סיפור המקור המקיף והשלם ביותר של האלמנה השחורה. אם בחלק מהסיפורים ברשימה התמקדו בעבר של נטשה בצורה כזאת או אחרת, פה מנסים לעשות קצת סדר לפחות בשנים הראשונות שלה.
כמובן שכל כותב יכול להוסיף עוד דמות מהעבר שלא ידענו עליה, אבל זה לא מבטל את הדברים שקורים במיני סדרה הזאת, אלא רק מוסיף עליהם.
אמנם זה באמת סיפור קצר, אבל הוא לגמרי עושה את העבודה מבחינת הרקע שהוא נותן על הדמות.
אזל המלאי
אזל המלאי
יח'
אזל המלאי
x

#{title}

#{text}

#{price}