חוברות הקומיקס המפורסמות בעולם

מה חשבנו לעצמנו, מאמר על.. חוברות הקומיקס הכי מפורסמות ביותר בעולם?
לשמחתנו יש כל כך הרבה רבי מכר מפורסמים בעולם הקומיקס!
בואו נסכם שלא משנה בן כמה אתה או היכן גדלת ואיזו תרבות ספגת, רוב הסיכויים
שאת חוברות קומיקס האלו את מכירים, גדלתם עליהן ושהם נמצאות אצלכם עמוק
בתוך התודעה שלכם.

כמעט נכנסו אל המאמר וראויים לאזכור מיוחד:
  • ההופעה הראשונה של סופרמן – Action Comics #1
  • ההופעה הראשונה של באטמן  - Detective comics #27
  • ההופעה הראשונה של ספיידר-מן – Amazing Fantasy #15
  

טינטין בקונגו

מחבר: Hergé
אחת החוברות הפופולריות שלו מבוססת היטב, זה היעד: אפריקה. וטינטין יוצא לדרך עכשיו. הרפתקאותיו של טינטין, כתב בלה פטי וינגטיימה בקונגו (1931) הוא תיאור נאיבי של התקופה הקולוניאלית וההשקפות הפטרנליות כפי שהיו קיימים בבלגיה בראשית שנות השלושים.
לסיפור חדש זה, הרג'ה  יאלתר. טינטין הופך למכשף בממלכת Babaoru'm. הוא יערים על מלכודות הגנגסטרים שרוצים להשתלט על ייצור היהלומים של קונגו.
ב- 5 ביוני 1930 נאמר לקוראי Le Petit Vingtième,  שבקושי חזרו מברית המועצות וכבר עמדו לנסוע לקונגו הבלגית. ההכרזה התקיימה במגזין ותמונות אף הראו כי טינטין בחר את מה שיקח איתו ממדור "קונגו" בחנות כלבו בבון מארצ'ה. עם זאת, כוונתו של הרג'ה הייתה לשלוח את הכתב הקטן לארצות הברית.

Captain America #1 (1941)

סופרים: ג'ו סיימון, ג'ק קירבי וסטן לי
ג'ו סיימון וג'ק קירבי התנגשו בנאצים לפני שהיה מגניב, כפי שניתן לראות מהעטיפה המפורסמת לקומיקס קפטן אמריקה מס '1, בו חייל העל נותן אגרוף עוצמתי בפניו שך הצורר, כמעט שנה שלמה לפני ההתקפה על פרל הארבור וכניסתה של אמריקה למלחמת העולם השנייה.
הצמד היה חדשני באותה המידה בין העטיפות, והם הפכו למאסטרים הבלתי מעורערים של אמנות גיבורי העל (בדיוק כמו שקירבי כאקט סולו יהפוך למאסטר הבלתי מעורער של תקופת הכסף).
לסיימון וקירבי היו וייבים מיוחדים, אגרופיהם ורגליהם של הדמויות פורצות את גבולות הקומיקס, לדוגמה: כאילו שלפעמים הגיבורים והנבלים כל כך מתרגשים להכות זה את זה עד שהם כמעט מזנקים מהדף.
אבל הם התפרסמו בעיקר בזכות הספלאשים המרהיבים של העמודים הכפולים, שאם הם לא המציאו, הם בהחלט היו החלוצים, שהשתכללו ועד היום כולם מחקים את קו העיצוב הקלאסי הזה שלהם.
 
 

Wonder Woman #2 (1942)

סופר: ויליאם מולטון מרסטון )בתור צ'רלס מולטון(
אמנות: הארי פיטר (בתור H.G. Peter)
"אמור לי את ההעדפה של מישהו ברצועות סיפורים, ואני אגיד לך את רצונות התת מודע שלו", אמר ד"ר ויליאם מולטון מרסטון, יוצר משותף של וונדר וומן.
פסיכולוג ותורם להמצאת גלאי השקר, מרסטון היה, בלשון המעטה, אינדיבידואל מעניין.
לאחר שהושיע את קומיקס גיבורי העל על "גבריותם העקומה בדם", הוא הוזמן בדרך קבע, על ידי כל חברות הקומיקס האמריקני, שעמדו אצלו בתור על מנת לשים את כספם במקום בו יחליט על יצירת רצועה טובה יותר לטעמו.
זו הייתה התוצאה: וונדר וומן, שנכתבה על ידי מרסטון תחת שם בדוי וצייר המאייר הוותיק הארי פיטר.
אבן יסוד במערכת האמונות של מרסטון הייתה העליונות הטבועה בנשים על גברים, מה שעשוי להסביר מדוע הוא אהב לראות אותם נקשרים כל כך הרבה.
לפעמים אפילו יש לנו לא פחות משלוש צורות של שעבוד בדף אחד: אזיקי שורש כף היד והקרסול, כבולים בצווארם ​​לקיר, וכאשר מדומיינים ככל הנראה, לתפור בתוך שק אגרוף. שמא תחשוב שבחרנו את הדף הזה לסנסציוניזם טהור, היה סמוך ובטוח שמדובר בהרפתקת וונדר וומן מוקדמת למדי. בסיפור אחד אחר כך של מרסטון היו בתוכו לא פחות מ- 75 לוחות שעבוד.
לאחר שמרסטון נפטר מסרטן בשנת 1947, היוצרים שירשו את וונדר וומן הגדירו את כל  היצירה שלו כ "קינק".
 

Uncanny X-Men #132(1980)

סופרים: ג'ון ביירן וכריס קלרמונט
מאז שנות השלושים נוצרו אינספור לגיונות של גיבורי על. אבל רק מעטים נבחרים הפכו לאיקונים של שמות משק בית.
וולברין - אכן לוגן - הוא אחד מאותם שמות. הדמות הוצגה כ"גיבור-העל הקנדי הראשון והגדול בעולם "ב- Hulk מס '180 בשנת 1974, הדמות הפכה לחברה קבועה ב- X-Men כאשר הסדרה שלהם הושקה מחדש בשנת 1975.
במקור נכתב על ידי לן וין ועיפרון על ידי דייב קוקרום, קבוצה חדשה של דמויות אקס-מן נולדה.
הספר זכה למעמד אגדי כאשר הצוות החדש - הסופר כריס קלרמונט והאמנים ג'ון ביירן וטרי אוסטין - השתלטו על הספר. קלרמונט הפך את וולברין ללוחם ציני, מפחיד, שנוטה ל"זעם ברסקר "( Wolverine berserker rage), אך עם צד רך יותר שנחשף לאט לאט ותחת העפרונות הקסומים של ביירן, הדמות הייתה מעשנת סיגרים קשוחה מעצמת כוח קצרה וסולידית.
וולברין פרץ באמת בסאגת הפניקס האפל, ב- Uncanny X-Men . 129 עד 138.
עם זאת, כפי שאנו מגלים, וולברין הוא בהחלט הטוב ביותר במה שהוא עושה. הפאנל האחרון, עם וולברין עגמומי ונחוש לחלוטין, נשבע נקמה במימי הביוב השוצפים, הקים את התבנית לתיאורים החזותיים והסיפוריים העתידיים שלו.
הדמות תקבל בקרוב סדרה רגילה משלה ותופיע בספרים רבים של דמויות רבות אחרות - והפכה תוך זמן קצר לאחד הגיבורים הפופולריים והמתמשכים של מארוול.
x

#{title}

#{text}

#{price}