המלצות לקוראים חדשים
Marvel & DC


 בשנים האחרונות סרטי קומיקס הפכו לעניין שבשגרה. בכל כמה חודשים יוצא סרט חדש מבית מארוול או די.סי וההתעניינות בגיבורים האלה רק הולכת וגדלה עם כל סרט שיוצא. בזכות הסרטים ישנה גם התעניינות גדולה בקומיקסים והרבה אנשים רוצים עוד סיפורים בכיכוב הגיבורים האהובים עליהם. הם מחפשים באינטרנט ונתקלים במאות ספרים ופשוט לא יודעים מאיפה להתחיל. הדמויות האלה קיימות כבר עשרות שנים ומבחר הסיפורים הוא ענק. הרבה חוששים להיכנס לסדרה באמצע מהחשש שלא יבינו את הסיפור. להתחיל לקרוא הכל מההתחלה יכול להיות אתגר רציני, במיוחד בשביל מישהו שרק רוצה להתחיל לקרוא. אז קודם כל, אין צורך לקרוא הכל מההתחלה. גם בחברות הגדולות מודעים לבעיה הזאת ויש כל מיני נקודות כניסה לסדרות שאפשר להתחיל לקרוא משם בלי להרגיש שמפספסים משהו. לפעמים גם אם אחת הדמויות מתייחסת למשהו שקרה פעם, העורך ישים כוכבים עם תזכורת של מתי זה קרה למקרה שתרצו בכל זאת לחזור אחורה ולקרוא את הסיפור המלא. אז עכשיו שקצת הרגעתי אתכם, איפה בכל זאת להתחיל? אספתי עבורכם כמה המלצות משתי החברות הגדולות שלדעתי יהפכו את הכניסה שלכם לעולם הקומיקס לקלה יותר. חלק מההמלצות הם לסיפורים שעומדים בפנים עצמם, וחלק הם התחלה של סדרות קצת יותר ארוכות. אבל כל הספרים הם נקודת פתיחה מצוינת להתחיל לקרוא קומיקס.

ספרי DC

 Batman: Hush
By Jeph Loeb and Jim Lee
באטמן :האש מאת ג'ף לואב וג'ים לי.
מציג המון דמויות ממשפחת העטלף וגם כמעט את כל הגלריית הנבלים של באטמן, מהג'וקר ועד קילר קרוק. ג'ף לואב מצליח לשלב היטב ובצורה מאוזנת גם תעלומה בלשית וגם הרבה אקשן. באטמן שם לב שמשהו קורה בעיקר גות'האם ושכל הנבלים מתנהגים בצורה שלא אופיינית להם. מכיוון שבאטמן מכיר היטב את האנשים מולם הוא עומד, הוא מעריך כי יש מישהו שעומד מאחוריהם ומושך בחוטים. באטמן מחליט לחקור את העניין לעומק כמו שרק הוא יודע לעשות. ג'ף לואב בכתיבה מצוינת ואומנות מדהימה של ג'ים לי הופכים את הספר הזה להמלצה חמה לקוראים מתחילים ומתקדמים כאחד.
 Justice League: Origin (New 52)
By Geoff Johns and Jim Lee
ליגת הצדק אוריג'ין )ניו 52) מאת ג'ף ג'ונס וג'ים לי.
האוגדן הוא הראשון אחרי הריבוט של יקום די.סי לאחר אירועי הפלאשפוינט. בשנת 2011 החליטו בחברת די.סי לעשות אתחול לכל יקום הקומיקס שלהם. זה קרה באירוע הפלאשפוינט המפורסם והמצוין. האירוע הוא סיפור מומלץ בפני עצמו, אבל לטעמי הוא פחות ידידותי לקוראים מתחילים מכיוון שהוא עמוס בדמויות לא מוכרות וברפרנסים לכל ההיסטוריה הארוכה של יקום די.סי. במקום זה, אני ממליץ דווקא על הסיפור הראשון אחרי האירוע, ליגת הצדק.באטמן וגרין לנטרן נפגשים לראשונה וחוקרים את הגעתו של פאראדימון, יצור מעולם אחר. ככל שהסיפור נמשך הם נעזרים בעוד ועוד גיבורים וככה מקימים לאט לאט את ליגת הצדק. גם כאן האומנות המדהימה של ג'ים לי מככבת, אבל הפעם מי שאחראי על הכתיבה הוא ג'ף ג'ונס. הוא היה אחראי על פלאשפוינט וגם על ריצה ארוכה מאוד של גרין לנטרן שהייתה מוצלחת מאוד.
The Flash, Vol. 1: Move Forward (The New 52)
By Francis Manapul and Brian Buccellato
פלאש ניו52 מאת פרנסיס מנאפול ובריאן בוקאלטו.
ואם כבר התחלנו עם האתחול של יקום די.סי, למה לא להמשיך עם האיש שגרם לו? האוגדן הראשון של הפלאש אחרי אירועי הפלאשפוינט מתחיל מנקודת התחלה חדשה לגמרי ומאוד ידידותי לקוראים חדשים. בארי אלן, הפלאש, חוקר את הספיד פורס וכל מיני כוחות חדשים שהוא מקבל, בזמן שהנבלים שלו מתכננים בריחה מהכלא. אומנות מדהימה של פרנסיס מנאפול, שגם היה שותף לכתיבה, בסיפור קליל, עם המון אקשן. פשוט כיף.

ספרי MARVEL

 All New X-Men
 By Brian Michael Bendis and Stuart Immonen
Uncanny X-Men
 By Brian Michael Bendis and Chris Bachalo
אול ניו אקס-מן מאת בריאן מייקל בנדיס וסטיוארט אימונן, אנקני אקס-מן מאת בנדיס וכריס באצ'לו.
לאחר אירועי אוונג'רז נגד אקס-מן. (אוגדן מומלץ בפני עצמו) קורה משחק הכיסאות הרגיל במארוול אחרי אירועים גדולים שבו כותבים עוברים לכותרים שונים. מי שהפך להיות אחראי על ליין האקס-מן הוא בריאן מייקל בנדיס. שני הספרים רצים במקביל אחד לשני ומומלץ לקרוא את שתי הסדרות ביחד כי הן קצת משלימות אחת את השנייה אבל זה לא חובה. באול ניו אקס-מן חמשת האקס-מן המקוריים, סייקלופס, ג'ין, אייסמן, ביסט ואנג'ל, מגיעים להווה על מנת לנסות לתקן דברים שקרו ונתקעים בהווה בלי דרך חזרה לעבר. באנקני אקס-מן  סייקלופס המבוגר מההווה מקים קבוצה חדשה וממשיך בדרכו של פרופסור אקס על מנת להציל ולגייס מוטאנטים חדשים שמתחילים להתגלות על כדור הארץ בכמויות גדולות מהרגיל לבית הספר. אם יש משהו שבנדיס מצטיין בו לדעתי, זה ההנגשה שלו לקוראים חדשים. לא דרוש הרבה ידע מוקדם עם האקס-מן כדי להנות משתי הסדרות האלו. ובנדיס גם מציג לנו דמויות חדשות שנשארו איתנו עד היום ומשמשות תפקידי מפתח בסדרות אקס-מן עד היום. שתי הסדרות כתובות בצורה קלילה וכיפית, וגם בעמודים עמוסי טקסט הקריאה זורמת ומהנה.
 Civil War
By Mark Millar and Steve McNiven
סיוויל וור מאת מארק מילר וסטיב מקניבן
אין אחד שלא שמע על אחד האירועים המשמעותיים והמוכרים של מארוול. אירוע הקומיקס שונה מהסרט בעל אותו שם, אבל הבסיס נשאר זהה. האירוע מציג כמעט את כל הדמויות ביקום מארוול בצורה כזו או אחרת בין אם אלה גיבורים או נבלים. לאחר פיצוץ בית ספר שנגרם על ידי גיבורים לא מיומנים, קמה יוזמה שכל גיבור או נבל יהיו חייבים ברישום על ידי סוכנות ש.י.ל.ד והממשלה. בעקבות כך כל יקום מארוול מתחלק לשני צדדים. הצד הראשון שבעד חוק הרישום ומיוצג על ידי איירון מן, והצד השני שנגד החוק ומיוצג על ידי קפטן אמריקה. מה שמתחיל כסכסוך ודיון דיפלומטי בין שני הצדדים, מהר מאוד הופך למלחמה כוללת וגיבורים ונבלים מוצאים את עצמם נלחמים אחד לצד השני נגד מי שעד לא מזמן היו חברים קרובים שלהם. האומנות של מקניבן פשוט מצוינת בסיפור הזה, ולדעתי אחת העבודות הכי טובות שלו עד היום. אין אם אלה עמודים עמוסי אקשן או עמודי דיאלוגים, הוא פשוט מתעלה על עצמו. וכמובן שגם הכתיבה של מארק מילר מצוינת כמו תמיד ולא מרגישה כבדה מדי למרות הנושא הכבד יחסית.
Ultimate Marvel Universe
יקום האולטימייט המקורי
אם רציתם להכיר את סיפורי המקור של חלק מהדמויות מיקום מארוול, יקום האולטימייט הוא המקום להתחיל בו. יקום האולטימייט הוא יקום אלטרנטיבי ונפרד מיקום מארוול הרגיל והוא נקודת כניסה מצוינת לקוראים חדשים. הוא מספר את הסיפורי המקור בצורה מעודכנת, קלילה וכיפית עם צוותים מעולים. כל הסיפורים הראשונים מספרים את הסיפורים שכולנו שמענו עליהם, אבל בצורה מעודכנת יותר. היקום התחיל את דרכו בתחילת שנות האלפיים עם אולטימייט ספיידר-מן, ולמרות שעברו כמעט עשרים שנה מאז, הוא עדיין מרגיש עדכני ורלוונטי ומצוין למי שלא מכיר בכלל את הדמויות של מארוול. הייתי ממליץ להתחיל עם בסדרות הראשיות: אולטימייט ספיידר-מן, אולטימייט אקס-מן ואולטימייט פנטסטיק פור. שלושת הסדרות האלו מתחילות עם סיפורי מקור לדמויות אבל ככל שהסיפורים מתקדמים כל סדרה לוקחת כיוון מעניין אחר. גם הסדרה של האולטימייטס שהיא המקבילה לאוונג'רז מומלצת, אבל היא סדרה יותר כבדה ומיועדת לקוראים יותר בוגרים. לפני שנתיים החליטו במארוול לאחד את יקום האולטימייט ליקום הרגיל, אבל כל הריצות עד המהלך הזה עומדות בפני עצמן והן מאוד מומלצות וכיפיות לקריאה.

עוד ספרי קומיקס מומלצים

יח'
יח'
יח'
יח'

30.00

יח'
יח'

30.00

יח'
יח'
x

#{title}

#{text}

#{price}